2026 Mercedes-Benz EQE 320 DFC Geoperformance Rotor - Drilled
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
820-63198L
Axle:
Front Left
PCQ:
1
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Discard Thickness | 29.4mm |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Bolt Hole Quantity | 5EA |
| Outside Diameter | 390mm |
| Surface Type | X Drilled |
| Height | 64.5/68.5mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Nominal Thickness | 32mm |
| Center Hole Diameter | 69mm |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Bolt Circle Diameter | 112mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Weight | 30.6LB |
