2026 Mercedes-Benz EQE 320 SUV DFC Geoperformance Rotor - Slotted
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
810-63199L
Axle:
Rear Left
PCQ:
1
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Center Hole Diameter | 69mm |
| Bolt Hole Quantity | 5EA |
| Surface Type | Slotted |
| Outside Diameter | 378mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Bolt Circle Diameter | 112mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Height | 50.4/54.4mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Discard Thickness | 19.4mm |
| Nominal Thickness | 22mm |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Weight | 19.55LB |
