2026 Lexus LX600 DFC Geoperformance Rotor - Drilled
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
820-76162R
Axle:
Front Right
PCQ:
1
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Height | 83.8mm |
| Surface Type | X Drilled |
| Bolt Hole Quantity | 6EA |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Nominal Thickness | 32mm |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Description | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 354mm |
| Center Hole Diameter | 97mm |
| Discard Thickness | 29mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 6 |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Bolt Circle Diameter | 139.7mm |
| Weight | 26LB |
