2024 Toyota Land Cruiser DFC Geoperformance Rotor - Slotted
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
810-76163L
Axle:
Rear Left
PCQ:
1
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 335mm |
| Surface Type | Slotted |
| Bolt Hole Quantity | 6EA |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Height | 58.8mm |
| Discard Thickness | 18.5mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Nominal Thickness | 20mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Bolt Circle Diameter | 139.7mm |
| Center Hole Diameter | 97mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 6 |
| Weight | 17.15LB |
