2024 Toyota Land Cruiser DFC Geoperformance Rotor - Slotted
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
810-76175L
Axle:
Front Left
PCQ:
1
Description
- DFC Geoperformance Rotor - Slotted
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Nominal Thickness | 32mm |
| Height | 83.6mm |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Bolt Hole Quantity | 6EA |
| Center Hole Diameter | 97mm |
| Outside Diameter | 340mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Stud/Lug Hole Quantity | 6 |
| Discard Thickness | 29mm |
| Bolt Circle Diameter | 139.7mm |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Surface Type | Slotted |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Weight | 22.1LB |
