2024 Toyota Camry DFC Geoperformance Rotor - Drilled
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
820-75062L
Axle:
Front Left
Sub model:
TRD
PCQ:
1
Note:
Electric Parking Brake
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 328mm |
| Bolt Hole Quantity | 5EA |
| Nominal Thickness | 28mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Discard Thickness | 25mm |
| Height | 49.7mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Surface Type | X Drilled |
| Bolt Circle Diameter | 114.3mm |
| Center Hole Diameter | 62mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Weight | 20.55LB |
