2024 Lexus LS500 DFC Geoperformance Rotor - Slotted
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
810-75068D
Axle:
Front Left
Sub model:
Base
PCQ:
1
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Discard Thickness | 31mm |
| Outside Diameter | 357mm |
| Bolt Hole Quantity | 5EA |
| Surface Type | Slotted |
| Center Hole Diameter | 62mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Nominal Thickness | 34mm |
| Overall Height | 60.9mm |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Non-Directional |
| Bolt Circle Diameter | 120mm |
| Weight | 30.1LB |
