2024 Cadillac LYRIQ DFC Geoperformance Rotor - Drilled and Slotted
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
830-47095L
Axle:
Front Left
PCQ:
1
Note:
Base Front Brakes
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Discard Thickness | 27mm |
| Outside Diameter | 321mm |
| Bolt Hole Quantity | 6EA |
| Height | 51.5mm |
| Nominal Thickness | 30mm |
| Bolt Hole Diameter | 16mm |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Description | Value |
|---|---|
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Stud/Lug Hole Quantity | 6 |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Bolt Circle Diameter | 132mm |
| Surface Type | Slotted X Drilled |
| Center Hole Diameter | 79mm |
| Weight | 21.2LB |
