2024 Cadillac LYRIQ DFC Geoperformance Rotor - Drilled
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
820-47098L
Axle:
Front Left
PCQ:
1
Note:
Brembo Performance Front Brakes
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Overall Height | 51.2mm |
| Bolt Hole Quantity | 6EA |
| Discard Thickness | 29mm |
| Nominal Thickness | 32mm |
| Surface Type | X Drilled |
| Outside Diameter | 390mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Center Hole Diameter | 79mm |
| Bolt Circle Diameter | 132mm |
| Weight | 31.95LB |
