2024 Buick Enclave DFC Geoperformance Rotor - Slotted
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
810-48090L
Axle:
Front Left
PCQ:
1
Description
- DFC Brake Rotor
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 321mm |
| Bolt Circle Diameter | 120mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 6 |
| Bolt Hole Quantity | 6EA |
| Discard Thickness | 27mm |
| Height | 51.3mm |
| Nominal Thickness | 30mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Bolt Hole Diameter | 15.9mm |
| Surface Type | Slotted |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Center Hole Diameter | 67.5mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Weight | 22.4LB |
