2024 Audi SQ8 e-tron Sportback DFC Geoperformance Rotor - Drilled
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
820-73079R
Axle:
Rear Right
PCQ:
1
Description
- DFC Rotor Drilled
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Height | 36.5mm |
| Bolt Hole Quantity | 5EA |
| Outside Diameter | 350mm |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Nominal Thickness | 28mm |
| Center Hole Diameter | 68mm |
| Discard Thickness | 26mm |
| Description | Value |
|---|---|
| Rust Resistant Coating | Yes |
| Hat Finish | Geoperformance Coated |
| Bolt Circle Diameter | 112mm |
| Surface Type | X Drilled |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Weight | 21.7LB |
