2022 Honda Odyssey DFC Geoperformance Rotor - Slotted
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
810-59066R
Axle:
Rear Right
PCQ:
1
Description
- DFC Rotor Slotted
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Bolt Hole Quantity | 5EA |
| Hat Finish | Geoperformance Coated |
| Height | 38.6mm |
| Outside Diameter | 330mm |
| Bolt Circle Diameter | 120mm |
| Surface Type | Slotted |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Description | Value |
|---|---|
| Discard Thickness | 9mm |
| Rust Resistant Coating | Yes |
| Center Hole Diameter | 70.2mm |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Nominal Thickness | 11mm |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Weight | 13.45LB |
