2019 Porsche Cayenne DFC Geoperformance Rotor - Drilled
Part Type:
Disc Brake Rotor
SKU:
820-02133R
Axle:
Rear Right
Sub model:
S
PCQ:
1
Description
- DFC Rotor Drilled
Product Specifications
| Description | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 330mm |
| Bolt Hole Quantity | 5EA |
| Nominal Thickness | 28mm |
| Height | 73.9mm |
| Discard Thickness | 26mm |
| Surface Type | X Drilled |
| Hat Finish | Geoperformance Coated |
| Stud/Lug Hole Quantity | 5 |
| Disc Finish | Geoperformance Coated |
| Description | Value |
|---|---|
| Stud/Lug Hole Diameter | 15.6mm |
| Solid Or Vented Type Rotor | Vented |
| Directional or Non-Directional Brake Surface | Directional |
| Rust Resistant Coating | Yes |
| Center Hole Diameter | 98mm |
| Overall Height | 73.9mm |
| Stud/Lug Hole Circle Diameter | 130mm |
| Bolt Circle Diameter | 130mm |
| Weight | 21.1LB |
